Inwestycje w gminie Borowie

Gmina Borowie realizuje w tym roku wiele ważnych inwestycji. Najwięcej pochłoną inwestycje drogowe i budowa kanalizacji. Sprawdź co jeszcze w tym roku będzie realizował samorząd.
Czy powiat garwoliński ma szansę skorzystania z milionów w ramach RIT?

Zarząd województwa zatwierdził plan inwestycyjny dla subregionu siedleckiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (środki w ramach PROW z UE). Główny nacisk położony został na poprawę komunikacji i gospodarkę nisko emisyjną. Powiat garwoliński do lipca 2016 r. nie uczestniczył w rozmowach z partnerami na temat RIT, mimo iż już w 2014 r. było wiadomo, że takie środki będą rozdzielane.
Ukrainiec zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Dziś około godziny 6.00 w miejscowości Gończyce samochód osobowy hyundai prowadzony przez Ukraińca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Obywatel Ukrainy trafił do szpitala.
Jednoślady to nie zabawki - policja apeluje o rozwagę


Kolejne dwie ofiary śmiertelne jednośladów na Mazowszu. W Radomiu zginął 28-letni motocyklista, w powiecie pułtuskim 15-latek wjechał w stojący samochód. Okres lata, to czas, gdy po drogach porusza się mnóstwo jednośladów. Motocykle, skutery, motorowery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą.
W powiecie nie będzie czwartego zespołu ratownictwa medycznego

Wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski poinformował starostę powiatowego Marka Chciałowskiego, iż nie ma możliwości dostawienia kolejnych zespołów ratownictwa medycznego w pow. garwolińskim, ponad działające obecnie, do czasu zebrania danych z tworzonego obecnie Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowe Ratownictwo Medyczne. Dotychczasowe umowy Ministerstwa Zdrowia ze świadczeniodawcami realizującymi świadczenia zdrowotne w zakresie ratownictwa medycznego obowiązywać będą do 30 czerwca 2017 roku.
Piekarnia Oskroba S.A. poszukuje pracowników działu produkcyjnego

Piekarnia Oskroba S.A. jest firmą rodzinną z wieloletnimi tradycjami i o ugruntowanej pozycji rynkowej. W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy kandydatów i kandydatek do pracy na stanowisku: Pracownik Produkcji
Miejsce pracy: Człekówka i Celestynów.
ViaTOLL dla ciężarówek na obwodnicy Garwolina na 100% od 1 października

Podsekretarz stanu Jerzy Szmit w MIiB w piśmie z 4 sierpnia 2016 skierowanym do starosty garwolińskiego poinformował, że Rada Ministrów podjęła ostateczną decyzję w sprawie wprowadzenia opłaty elektronicznej za przejazd obwodnicą Garwolina, zlokalizowaną w ciągu drogi ekspresowej s17 (odcinek Michałówka-węzeł Garwolin Południe). Zgodnie z rozporządzeniem RM z 6 lipca 2016 r. opłaty zostaną wprowadzone od 1 października 2016 r.
Urząd Pracy na sprzedaż


Dziś rada powiatu garwolińskiego na wniosek zarządu powiatu głosowała nad uchwałą o sprzedaży zabudowanej nieruchomości gruntowej (Urzędu Pracy). Wstępne założenia, które zaproponował starosta Marek Chciałowski na sesji zakładają sprzedaż majątku za przynajmniej 1.7 mln. zł. Radni opozycji stwierdzili, że kwota wyjściowa jest zbyt niska i może doprowadzić do tego, że powiat pozbędzie się wartościowej działki za niewielkie pieniądze.
Wzmożone działania w ostatni weekend wakacji

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym powracającym z wakacyjnych wyjazdów, mazowieccy policjanci od piątku rozpoczynają wzmożone działania ,,Bezpieczny weekend”. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia mające wpływ na powstanie zdarzeń drogowych.
Inwestycje w gminie Pilawa w 2016 r. 2/2

Gmina Pilawa w tym roku oprócz remontów szkół, modernizacji placów zabaw i dużego programu edukacyjnego, realizuje jeszcze ważne inwestycje drogowe. Sprawdź co samorząd wykona w tym roku. O inwestycjach opowiada burmistrz Albina Łubian.
Pożar lokomotywy w Sobolewie

Wczoraj w Sobolewie przed godziną 21.00 zapaliła się lokomotywa. Interweniowały dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.
Inwestycje w gminie Pilawa w 2016 r. 1/2

Samorząd gminy Pilawa wykorzystuje wakacyjny czas na remonty w szkołach i prace wokół placówek. Oprócz tego gmina realizuje ważne remonty dróg. O inwestycjach w gminie Pilawa opowiada burmistrz Albina Łubian.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 21 sierpnia 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
70 lat OSP Leszczyny

Tuż po zakończeniu II wojny światowej mieszkańcy Leszczyn, jednej z dzielnic Garwolina postanowili odbudować swoje gospodarstwa i na swój sposób ubezpieczyć je, powołując dożycia Ochotniczą Straż Pożarną. W niedzielę jednostka obchodziła 70-lecie istnienia. Uroczystość była doskonałą okazją do nadania OSP Leszczyny sztandaru i odznaczeń zasłużonym druhom.
Barwne dożynki w gminie Borowie

Barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował w niedzielę ulicami Borowia. Gminne Dożynki, na które przybyło wielu gości były pełne atrakcji.
Do SP ZOZ trafi prawie 4 mln zł z RPO

E-usługi medyczne dla pacjentów szpitali w Siedlcach i Garwolinie oraz wdrożenie nowoczesnych technologii do obsługi spraw urzędowych w gminie Kotuń to kolejne inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowane ze środków RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci. Do SP ZOZ w Garwolinie trafi prawie 4 mln zł.
Co to jest OC? Opisujemy i doradzamy

Kupić i zapomnieć – tak wielu kierowców traktuje obowiązkowe ubezpieczenie OC. W efekcie duża część z nich nawet nie ma świadomości, co im daje aktualna polisa ani jak wybrać najlepszą ofertę dostępną na rynku. Jeżeli nie zamierzasz przepłać i chcesz powiększyć swoją wiedzę na temat OC, przeczytaj poniższy artykuł.
Policjanci z Garwolina pomogli odzyskać pojazd skradziony w Przysusze

Współpraca KPP Garwolin i KPP Przysucha przyniosła efekty. Dzięki wspólnym działaniom udało się odnaleźć w Jagodnem skradziony w Przysusze pojazd marki Iveco Daily.
Wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne

14 sierpnia, w ramach powiatowo – miejskich obchodów 96. rocznicy bitwy warszawskiej, na Skwerze Solidarności w Garwolinie odbyło się wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz burmistrza miasta Garwolina Tadeusza Mikulskiego
96. rocznica Cudu nad Wisłą w Maciejowicach

W dniu 14 sierpnia 2016r. uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez ks. kan. Stanisława Marczuka w kościele parafialnym w Maciejowicach, mieszkańcy gminy uczcili 96. rocznicę bitwy warszawskiej z 1920 r.
III Festyn rodzinny w Garwolinie już 21 sierpnia! Baw się, pomagaj, wygrywaj!

Już w niedzielę 21 sierpnia tereny rekreacyjne Zarzecza w Garwolinie opanuje świetna zabawa! Podczas III Festynu rodzinnego nie zabraknie wielu atrakcji dla dużych i małych oraz ogromnych emocji związanych ze zjazdem z górki na byle czym. Tegorocznej, trzeciej już edycji festynu, będzie przyświecało hasło „Pomagamy budować szkołę”!
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 15 sierpnia 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Oddali hołd obrońcom Ojczyzny

- 15 sierpnia 1920 r. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny potęga wroga załamała się i zapowiedziane zwycięstwo polskiego orężna nad potężną armią bolszewicką stało się faktem. Nie byłoby tego zwycięstwa, gdyby nie za Bożą pomocą nastąpił cud, cud wierności -mówił dziś w Garwolinie starosta Marek Chciałowski podczas powiatowo - miejskich obchodów Święta Wojska Polskiego i Święta Czynu Chłopskiego w 96. rocznicę Cudu Nad Wisłą.
W niedzielę 14 sierpnia zaśpiewają pieśni patriotyczne

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają do wspólnego śpiewania pieśni żołnierskich i patriotycznych z kapelą Bocianisko. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 19.00 na skwerze Solidarności w Garwolinie.Inwestycje w gminie Borowie

Ukrainiec zjechał z drogi i uderzył w drzewo

W powiecie nie będzie czwartego zespołu ratownictwa medycznego

ViaTOLL dla ciężarówek na obwodnicy Garwolina na 100% od 1 października

Wzmożone działania w ostatni weekend wakacji

Pożar lokomotywy w Sobolewie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 21 sierpnia 2016 r.)

Barwne dożynki w gminie Borowie

Co to jest OC? Opisujemy i doradzamy

Wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne

III Festyn rodzinny w Garwolinie już 21 sierpnia! Baw się, pomagaj, wygrywaj!

Oddali hołd obrońcom Ojczyzny


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego