Wydział Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie pomógł maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. 20 osób wzięło udział w zajęciach odbywających się w siedzibie Wydziału, natomiast 70 osób uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
Cyprys Garwolin zaprasza na dzień otwarty połączony z otwarciem nowego Centrum Dociepleń

Już 6 czerwca od godziny 9:00 do 13:00 Cyprys Garwolin zaprasza wszystkie osoby zainteresowane naszymi produktami na DZIEŃ OTWARTY połączony z OTWARCIEM CENTRUM DOCIEPLEŃ.
Dzień Dziecka z Fundacją Tesco Dzieciom w Garwolinie

Już w ten weekend Fundacja Tesco Dzieciom zaprasza mieszkańców Garwolina i okolic na Dzień Dziecka. W piątek i poniedziałek na pasażu hipermarketu Tesco przy ul. Kościuszki 61 dla najmłodszych klientów Tesco przygotowano liczne atrakcje – gry, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy.
SLD rozda w Garwolinie książki z okazji Dnia Dziecka

Jak co roku SLD angażuje się w promocję czytelnictwa, organizując swoją "Akcję Książka". Tym razem przekaz skierowany jest do najmłodszych.
10.edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej za nami

26 maja odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej „Eurowizja 2015” zorganizowany został przez Młodzieżowy Klub Europejski i Koło Muzyczne ZSP nr 1 w Garwolinie pod kierunkiem Anny Maszkiewcz oraz Andrzeja Ostolskiego. W tegorocznej 10. już edycji imprezy, udział wzięło prawie 200 osób z terenu powiatu.
Pożar budynku gospodarczego w Uninie

Wczoraj przed godziną 16.00 w Uninie zapalił się budynek gospodarczy. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy OSP i dwa zastępy PSP. Strażakom udało się ugasić pożar i uchronić sąsiedni budynek przed spaleniem.
Wędzarnia Ryb „Garwolin” laureatem programu „Doceń polskie”

Wędzarnia Ryb „Garwolin” jest jednym z laureatów audytu żywności Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Wędzone ryby z jej asortymentu zostały nagrodzone certyfikatami „Doceń polskie”. Wyróżnienia nadane zostały na podstawie ocen przyznanych żywności przez ekspertów z branży spożywczej. Patronem honorowym programu „Doceń polskie” jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strażacy z PSP Garwolin obchodzili Dzień Strażaka

Wczoraj strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie obchodzili Dzień Strażaka. Uroczystość była dobrą okazją do przekazania awansów zawodowych, które wręczył zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Szylar.
4% wzrost poparcia dla kandydata PiS w stosunku do poprzednich wyborów

- Jest postęp w stosunku do tego co było 5 lat temu. Wtedy na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 70.7% osób a w tych wyborach jest 4% wzrost – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej członek zarządu powiatowego PiS Maciej Kurowski, komentując wynik wyborczy Andrzeja Dudy w powiecie garwolińskim.
Fundacja Tętniące Życiem - Kolejna tura bezpłatnych badań profilaktycznych

22 maja odbyła się kolejna tura bezpłatnych badań profilaktycznych w Przychodni Centrum (ul. Korczaka 35/3 w Garwolinie). Badania dotyczyły przede wszystkim profilaktyki, zbadano ponad 70 pań. Lekarze specjaliści wykonywali badania cytologiczne, test HPV - badanie na obecność wirusa brodawczaka ludzkiego, USG ginekologiczne, USG piersi, USG tarczycy oraz badania genetyczne.
Uczniowie ZS w Korytnicy dziękują rodzicom za trud wychowania

25 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Korytnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice wszystkich uczniów szkoły oraz władze gminy Trojanów.
Oficjalnie: Andrzej Duda zdeklasował Bronisława Komorowskiego w powiecie garwolińskim

Wczoraj w całym kraju odbyły się wybory prezydenckie. Frekwencja wyniosła 53.96%, głosowało 13,4 mln Polaków. Andrzej Duda cieszył się w tych wyborach poparciem 52.46% głosujących a Bronisław Komorowski 47.54%. W powiecie garwolińskim kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał prawie 75% poparcie.
Wyjazd klasy II c na strzelnicę

25 maja 2015 uczniowie klasy II c mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie uczestniczyli w wyjeździe na strzelnicę klubu sportowego „Snajper” w Garwolinie.
180 mieszkańców Garwolina poznało wiek swoich serc

W mobilnym centrum badań kampanii „Ciśnienie na Życie”, które w ostatnich dniach odwiedziło Garwolin, przebadało się 180 osób. Okazuje się, że wiek serca 78% przebadanych osób jest wyższy o 14 lat od wieku metrykalnego.
Śmiertelne potrącenie za obwodnicą Garwolina

W niedzielę za obwodnicą Garwolina (jadąc w stronę Warszawy) doszło do tragicznego zdarzenia. Mężczyzna, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu został potrącony przez samochód. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.
"Kiedy należy żądać od życia więcej niż się ma?"

21 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej Kuźnia Talentów w Chotyni zorganizowane zostało kolejne z cyklu spotkań dla nauczycieli i rodziców. Temat warsztatów, które poprowadził psycholog Wojciech Zacharek brzmiał: „Kiedy należy żądać od życia więcej niż się ma? Nasze potrzeby oczekiwania, roszczenia. Dlaczego mamy z nimi taki problem w życiu?”
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18-24 maja)

Interwencje straży pożarnej z powiatu garwolińskiego w ostatnim tygodniu.
Ponad 70% mieszkańców powiatu garwolińskiego głosowało na Dudę

56,1% Polaków uprawnionych do głosowania oddało swoje głosy podczas wyborów prezydenckich. W sondażach late poll Andrzej Duda wygrał czterema punktami z Bronisławem Komorowskim.
Przewodniczył komisji w Wildze „na bani”

W Wildze przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej okazał się być pod wpływem alkoholu. Został on usunięty ze swojej funkcji, a jego obowiązki pełni wiceprzewodniczący.
Kobieto! Masz 40 - 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię

Wyjątkową możliwość bezpłatnych badań będą miały panie niekwalifikujące się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ W czerwcu pojawi się w dwóch miejscowościach mammobus Lux Med.
Drugi raz w tym roku łowili puchary

17 maja nad rzeką Wisłą między Przewozem a Antonówką odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Koła Nr 19 PZW w Garwolinie. To już druga impreza zorganizowana przez Zarząd Koła PZW nr 19 w Garwolinie w tym roku.
Miażdżyli w Garwolinie

Wczoraj w Garwolinie odbył się pokaz Monster Show Chaloupka. Widzowie podczas pokazu mogli zobaczyć drifty, „kontrolowane” dachowanie citroenem, jazdę samochodem na dwóch kołach z kaskaderem na dachu auta, a na koniec kasację aut monster truckiem.
Wczorajsza burza wyrządziła poważne szkody

Wczoraj w wyniku uderzenia pioruna wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Pilawie. W Garwolinie na ulicy Cmentarnej konar drzewa złamany przez silne podmuchy wiatru utrudniał ruch na drodze.
W gminie Garwolin będą zbierać elektroodpady

Z początkiem czerwca przez cztery dni w gminie Garwolin zbierany będzie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Grający rolę Popiełuszki odwiedzi parafię w Garwolinie

Aktor Adam Woronowicz 24 maja będzie gościem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Opowie m.in. jaki wpływ na niego miała rola odegrana w 2009 roku w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas".
Gm. Parysów: Stracił prawo jazdy po zmianie przepisów

W pierwszy dzień obowiązywania nowych przepisów ruchu drogowego na ternie działania Komendy Powiatowej w Garwolinie zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości.
"Generał" podał się za policjanta. Wpadł w sąsiednim powiecie

Tuż za granicą naszego powiatu, w gminie Sobienie-Jeziory rozegrała się nietypowa akcja. Poszukiwany listami gończymi 37-latek ps. "Generał" trafił do aresztu po tym, jak wyciągnięty spod stołu przez funkcjonariuszy podał się za policjanta.
Włamania i kradzieże w Garwolinie i w Wildze

W ostatnim tygodniu policjanci przyjęli kilka zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach na terenie powiatu garwolińskiego. Łupem padły przede wszystkim narzędzie elektryczne, ogrodnicze i małe AGD.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11-17 maja)

Nad czym pracowali zawodowi strażacy i ochotnicy w ubiegłym tygodniu?
Zgłoś udział w konkursie "Piękna zagroda wiejska 2015"

Do konkursu mogą przystąpić właściciele estetycznie zagospodarowanych zagród wiejskich o charakterze rolniczym, ogrodniczym i sadowniczym z całego powiatu garwolińskiego. Nie mogą natomiast przystąpić laureaci I miejsca nagrodzeni w konkursach w latach ubiegłych.
"Profilaktyka, a Ty" tym razem w GCAK Sulbiny

1 czerwca w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach odbędzie się organizowany między innymi przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie program Komendy Głównej Policji "Profilaktyka, a Ty" określany w skrócie "PaT". Program adresowany jest do dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół.
Łaskarzew: Już niedługo II Zlot Pojazdów Pożarniczych

Już po raz drugi strażacy z powiatu garwolińskiego spotkają się na Zlocie Pojazdów Pożarniczych w Łaskarzewie. Nie zabraknie konkurencji sportowo-pożarniczych, pokazu ratownictwa, gaszenia pożaru i prezentacji pojazdów.
Spartakiada po raz pierwszy w Miętnem

Co roku NSZZ "Solidarność" organizuje Międzynarodową Spartakiadę Przemysłu Spożywczego. 19. edycja odbędzie się w Miętnem 4-6 czerwca. Ekipy z polskich i zagranicznych zakładów pracy będą ze sobą rywalizować w konkurencjach sportowych.
Niewygodne fakty w książce Sumlińskiego. Opowiedział o nich w Garwolinie

W poniedziałek dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński odwiedził Garwolin. Choć na spotkanie dotarł z opóźnieniem, około 200 uczestników cierpliwie czekało, by poznać kulisy powstania jego najnowszej książki.
Rodzice oburzeni wnioskiem prokuratury o umorzenie sprawy wobec nauczycielki

Do naszej redakcji wpłynęło pismo od rodziców dzieci uczących się Szkole Podstawowej w Michałówce oburzonych prokuratorskim wnioskiem o umorzenie sprawy wobec Joanny T., nauczycielki uczącej w tej szkole. Nauczycielka przywłaszczyła 1940 zł ze składek wpłacanych na radę rodziców, ale prokuratura złożyła wniosek do sądu o umorzenie sprawyWydział Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie pomógł maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Dzień Dziecka z Fundacją Tesco Dzieciom w Garwolinie

10.edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej za nami

Wędzarnia Ryb „Garwolin” laureatem programu „Doceń polskie”

4% wzrost poparcia dla kandydata PiS w stosunku do poprzednich wyborów

Uczniowie ZS w Korytnicy dziękują rodzicom za trud wychowania

Wyjazd klasy II c na strzelnicę

Śmiertelne potrącenie za obwodnicą Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18-24 maja)

Przewodniczył komisji w Wildze „na bani”

Drugi raz w tym roku łowili puchary

Wczorajsza burza wyrządziła poważne szkody

Grający rolę Popiełuszki odwiedzi parafię w Garwolinie

"Generał" podał się za policjanta. Wpadł w sąsiednim powiecie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11-17 maja)

"Profilaktyka, a Ty" tym razem w GCAK Sulbiny

Spartakiada po raz pierwszy w Miętnem

Rodzice oburzeni wnioskiem prokuratury o umorzenie sprawy wobec nauczycielki


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego