Dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka w rejonie gmin: Łaskarzew, Maciejowice, Wilga Sobolew poszukuje wolontariuszy. Do 31 października mogą zgłaszać się osoby, które chcą zostać wolontariuszami.
Starosta Marek Chciałowski nowym prezesem powiatowych struktur PSL

22 października 2016 r. odbył się w Garwolinie zjazd sprawozdawczo - wyborczy Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podczas zjazdu został wybrany nowy prezes Zarządu Powiatowego PSL. Funkcję objął Marek Chciałowski, starosta garwoliński.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona Szkoły im. Jana Pawła II w Korytnicy

24 października 2016r. społeczność szkolna Zespołu Szkół w Korytnicy świętowała Dzień Patrona Szkoły - Jana Pawła II oraz Dzień Edukacji Narodowej. Był to dzień wyjątkowy dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Bardzo ważnym punktem uroczystości było ślubowanie kl. I gimnazjum.
Państwowe odznaczenia dla nauczycieli z powiatu garwolińskiego

W piątek 21 października 25 nauczycieli z powiatu garwolińskiego podczas Dnia Edukacji Narodowej w Siedlcach otrzymało prestiżowe odznaczenia. Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.
Policjanci odzyskali dwa skradzione samochody

Policjanci z posterunku w Pilawie odzyskali skradzioną mazdę i hondę. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to 100 tys złotych.
Gminy Garwolin i Borowie oraz Spółka Las Woda z nagrodami "EKOpozytyw MAZOWSZA"

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie rozdał nagrody 38 najlepszym beneficjentom współpracującym z Funduszem w 2015 r. Dziewięć podmiotów otrzymało nagrody finansowe wraz ze statuetkami. Wyróżnienia otrzymały gminy Garwolin, Borowie oraz Las Woda sp. z. o. o. z siedzibą w Wildze.
Bal sylwestrowy 2016 w Miętnem

Spędź sylwestra z najbliższymi w pięknie odnowionej sali bankietowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem!
Kulturalni Edukatorzy w MPBP w Garwolinie

24 października w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie odbyły się warsztaty nt: „Aplikacje mobilne i internetowe jako narzędzia do opowiadania historii Garwolina”. Uczestnicy warsztatów z Zespołu Szkół nr 5, z kółka języka niemieckiego dowiedzieli się czym jest utwór, jakie prawa ma twórca, co jest utworem i co podlega ochronie.
Egzaminy na prawo jazdy zostają w Garwolinie

W ostatnim czasie pojawiały się plotki, że mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogliby utracić możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy kategorii A i B w Garwolinie.- Nie ma powodu, żeby usuwać egzaminy na prawo jazdy z Garwolina – mówi Jacek Kobyliński dyrektor WORD w Siedlcach.
Spotkanie z autorem książki „Powiat Garwoliński. Przewodnik Subiektywny”

Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem serdecznie zapraszają na promocję książki "Powiat Garwoliński. Przewodnik Subiektywny” z serii Tradycja Mazowsza oraz spotkanie z autorem Sławomirem Kordaczukiem. Wydarzenie będzie miało miejsce 28 października 2016 (piątek) o godz. 17.00 w Dworku w Miętnem, przy ul. Głównej 55.
Mieszkańcy gminy Trojanów świętowali 100-lecie Szkoły im. Bolesława Grudniaka

W niedzielę 23 października 2016 r. mieszkańcy gminy Trojanów obchodzili 100-lecie Szkoły im. Bolesława Grudniaka w Trojanowie. W programie znalazły się m. in. okolicznościowe przemówienia, część artystyczna nawiązująca do historii szkoły, wystawy i prezentacja kronik. Na koniec odbył się bal absolwentów.
Jutro pierwsza w Garwolinie Msza święta w intencji przedsiębiorców

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na pierwszą w Garwolinie Mszę świętą sprawowaną w intencji przedsiębiorców i ich firm. Nabożeństwo zostanie odprawione w środę 26 października 2016 r. o godzinie 18.30 w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.
Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w gminie Miastków Kościelny

26 października br. (środa) na zaproszenie wójta gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia z wizytą roboczą przybędzie wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc, której towarzyszył będzie poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.Celem wizyty roboczej wicemarszałek jest chęć poznania specyfiki gminy oraz zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (17 - 23 października 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Katolickie Liceum ma już 20 lat!

20 lat temu zabrzmiał pierwszy dzwonek dla niewielkiej grupy uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. W ciągu tych 20 lat mała, niepozorna szkoła zmieniła się w całkiem inną, większą, nowoczesną, dobrze wyposażoną o ugruntowanej renomie nie tylko w środowisku lokalnym – mówiła podczas obchodów dwudziestolecia KLO w Garwolinie wicedyrektor Małgorzata Kargol.
Policja przypomina o odblaskach

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie regularnie prowadzi akcje profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w szeroko zrozumiałym tego słowa znaczeniu. - Cały czas realizujemy różnego rodzaju działania np. „Tydzień Bezpieczeństwa pieszych”, „Bezpieczni po zmroku”, „NURD” czy B&N” - mówi asp. szt. Marek Kapusta, specjalista ds prasowo-infomacyjnych KPP w Garwolinie.
Wszedł pod nadjeżdżający pojazd

Wczoraj po godzinie 6.00 w Celejowie pieszy będący pod działaniem alkoholu wszedł na jezdnię pod nadjeżdżającą mazdę. W wyniku zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Wielki jubileusz szkoły w Dąbrowie

Pełna gości hala sportowa - absolwenci, uczniowie i nauczyciele, mnóstwo wspomnień, gratulacji i podziękowań. PSP w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej ma już 100 lat a od dekady nosi imię „Pamięci Wanat”.
Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Michałówce

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w gminie Garwolin odbyły się 17 października w Zespole Szkół w Michałówce. Podczas uroczystości nauczyciele z gminnych szkół otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Ulatniający sie gaz propan-butan

19 października po godz. 11 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP uczestniczyły w działaniach w miejscowości Pilawa, gdzie - jak wynikało ze zgłoszenia - w budynku mieszkalnym wyczuwalny był zapach gazu.
Dla zabawy podpalił kolegę miotaczem ognia z dezodorantu

5 października w Woli Żelechowskiej 22-letni mężczyzna podpalił rozproszony strumień cieczy z dezodorantu i skierował go na krocze 40-letniego kolegi. Poszkodowany nie chciał zgłosić sprawy na policję. Zawiadomienie złożyła jego rodzina.
Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego

ŚWIAT JĘZYKÓW - Szkoła Języków Obcych ul. Kościuszki 52 lokal nr 13 zaprasza na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. Zapisy już ruszyły. Nie czekaj. Liczba miejsc ograniczona.
Żelechów: Gminny Dzień Edukacji Narodowej

17 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia dyrektorom i nauczycielom zasłużonych nagród i wyróżnień.
Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego w gminie Żelechów

W sobotę, 15 października 52 małżeństwa z terenu gminy Żelechów świętowały swoje małżeńskie jubileusze. W uroczystości udział wzięli małżonkowie obchodzący złotą (50), platynową (55), diamentową (60) i żelazną (65) rocznicę ślubu.
Nowa karetka na Święto Pracownika Służby Zdrowia

12 lipca SP ZOZ podpisał umowę z firmą W.A.S Wietmarcher Polska sp. z. o. o. na zakup Mercedesa Sprintera 319. Auto kosztujące 348 tys. zł jeździ już w powiecie w systemie ratownictwa medycznego. Wczoraj, w święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, w Garwolinie odbyły się połączone uroczystości Dnia Ratownika Medycznego i Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Uroczystości były dobrą okazja do złożenia pracownikom służby zdrowia życzeń oraz do poświęcenia nowego ambulansu.
Pomóżmy 9-letniej Kindze

Kinga z Łukowa to dziewczynka cierpiąca na Zespół Retta i padaczkę lekooporną. Rodzice Kingi proszą o wsparcie finansowe, niezbędne dla zdrowia i dalszego rozwoju dziewięciolatki. - Potrzebujemy zgromadzić pieniążki na samochód, który umożliwi nam transport córki do placówek rehabilitacyjnych jak i częstych wyjazdów do szpitali. Kwota jaka nam potrzebna to 8000 PLN – mówią rodzice Kingi.
Pierwszy taki konkurs w Polsce

Dziś w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie odbył się konkurs wiedzy o Sejmie, w którym udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance. W całym kraju konkursy wiedzy o Sejmie odbywają się od kilku lat, ale dziś - po raz pierwszy w Polsce - konkurs odbył się dla uczniów szkół specjalnych.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.
Powiat garwoliński „Samorządowym Liderem Edukacji”

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej elitarnych i rozpoznawalnych wyróżnień jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Otrzymują go jedynie ci, którzy wyróżniają się pod względem prowadzonej polityki oświatowej. Powiat garwoliński po raz kolejny znalazł się w gronie laureatów, a więc tych, którzy inwestują w rozwój oświaty, podejmują szczególną aktywność na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży oraz wspierają środowiska edukacyjne.
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Żelechowie

- Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, świętem całych szkolnych społeczności, dniem ważnym dla nauczycieli, pracowników szkół, uczniów i ich rodziców, dniem ważnym myślę, że dla całej społeczności, bo przecież każdy z nas uczęszczał do szkoły, każdy z nas wyniósł to co najcenniejsze – wiedzę, odpowiednie wychowanie i umiejętności – mówił podczas DEN w ZS nr 1 Żelechowie starosta Marek Chciałowski. Podczas uroczystości nauczyciele ze szkół powiatowych otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Powiat garwoliński zasłużony dla diecezji siedleckiej

Światowe Dni Młodzieży za nami, ale wydarzenia z nimi związane są nadal obecne w naszej pamięci, bowiem tak wspaniałych chwil się nie zapomina. Dni młodzieży w diecezji w ramach ŚDM, które na terenie Powiatu Garwolińskiego miały miejsce pod koniec lipca, były przedsięwzięciem na bardzo dużą skalę. W ich organizację włączyło się szereg podmiotów i instytucji. Współpraca, wzajemna pomoc i zaangażowanie każdej ze stron zaowocowała wspaniałym czasem, jaki młodzi ludzie mogli wspólnie z nami spędzić.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 października 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Roverem uderzył w audi. 3 osoby w szpitalu

14 października w Podoblinie przed godziną 18.00 36-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Rover nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z przeciwka osobowe audi. 3 osoby podróżujące roverem trafiły do szpitala.
Święto pracowników oświaty z gminy Górzno

13 października 2016 r. pracownicy oświaty z gminy Górzno obchodzili Święto Edukacji Narodowej. Było ono okazją do podziękowania za trud związany z wychowaniem dzieci, poświęcenie i zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą.Dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki!

Obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona Szkoły im. Jana Pawła II w Korytnicy

Policjanci odzyskali dwa skradzione samochody

Bal sylwestrowy 2016 w Miętnem

Egzaminy na prawo jazdy zostają w Garwolinie

Mieszkańcy gminy Trojanów świętowali 100-lecie Szkoły im. Bolesława Grudniaka

Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w gminie Miastków Kościelny

Katolickie Liceum ma już 20 lat!

Wszedł pod nadjeżdżający pojazd

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Michałówce

Dla zabawy podpalił kolegę miotaczem ognia z dezodorantu

Żelechów: Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Nowa karetka na Święto Pracownika Służby Zdrowia

Pierwszy taki konkurs w Polsce

Powiat garwoliński „Samorządowym Liderem Edukacji”

Powiat garwoliński zasłużony dla diecezji siedleckiej

Roverem uderzył w audi. 3 osoby w szpitalu


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego