Sprostowanie przez SOK informacji KPP Garwolin

Do naszej redakcji wpłynęła prośba Straży Ochrony Kolei o sprostowanie informacji, jaką otrzymaliśmy w ramach cotygodniowej kroniki policyjnej.
Kolizja w Trąbkach

Dziś około godziny 19.20 w Trąbkach na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 806 z Czarną Drogą doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły dwa pojazdy.
I Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych za nami

W sobotni wieczór w sali OSP Łaskarzew odbył się „I Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych”. Podczas spotkania wyświetlono trzy filmy, które opowiadały o losach Żołnierzy Wyklętych oraz o badaniach archeologicznych na Kwaterze Łączka.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Garwolinie

- Jeszcze w roku 1944 po wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich wojsk kontynuowano walkę o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Tym razem z nowym okupantem – sowieckim wojskiem i uzależnionymi od niego polskimi strukturami Urzędu Bezpieczeństwa – mówił starosta garwoliński w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 lutego - 1 marca)

Interwencje straż z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Dwie osoby w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu Stawki i Staszica

Dziś około godziny 15.30 doszło do zdarzenia drogowego w Garwolinie na skrzyżowaniu ulic Stawki i Staszica. Ruch od strony Parysowa był zablokowany.
Egzaminy i szkolenia w Zamiejscowym WORD w Garwolinie

WORD Siedlce informuje, że wiosną tego roku rozpocznie egzaminowanie praktyczne na kategorie motocyklowe (A, A1, A2, AM) w zamiejscowym Oddziale WORD w Garwolinie.
I Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych

28 lutego w sali OSP Łaskarzew odbędzie się I Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych.
Wiesław Zawadzki o zagrożeniach tzw. edukacji seksualnej

Seksualność w kontekście miłości i piękna czy perwersja i instrumentalne traktowanie swojego ciała, czyli seksualizacja?
W sobotę 28 lutego o godzinie 15:30 w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się spotkanie z Wiesławem Zawadzkim – przedstawicielem inicjatywy STOP seksualizacji naszych dzieci. Dotyczyć ono będzie skutecznej ochrony przez wczesną edukacją seksualną dzieci tak, aby mogły one cieszyć się bezpiecznym dzieciństwem.
Pożar w Łaskarzewie

Wczoraj o koło godziny 21.00 w kotłowni budynku mieszkalnego doszło do pożaru.
TechExpert: Co w ofercie: art. metalowe: śruby, wkręty, kołki, pręty, łączniki dekarskie, narzędzia malarskie i murarskie

Nowo otwarty sklep Centrum Narzędziowe TechExpert znajduje się naprzeciwko Kauflandu (po drugiej stronie ulicy Kościuszki) w budynku dawnego składu budowlanego Firląg (budynek na placu za komisem samochodowym Talarek).
Zdarzenie drogowe na Targowej

Dziś około godziny 12 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut, w wyniku którego jedna osoba została przewieziona do szpitala.
Mija 71 lat od tragedii w Wanatach

Już w najbliższy piątek mieszkańcy gminy Łaskarzew będą obchodzić 71. rocznicę mordu w Wanatach. 28 lutego 1944 jest datą szczególnie ważną dla całego powiatu.
Trafili do aresztu za pobicie i okradzenie osiemnastolatka

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec zatrzymanych przez policjantów dwóch osób, które miały związek z rozbojem do jakiego doszło w Łaskarzewie. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 lutego 2015 r.)

Interwencje straży z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
7 pożarów suchej trawy w minionym tygodniu

W minionym tygodniu aż 7 razy straż pożarna musiała gasić palące się trawy.
Rekord krwiodawców w Ekonomiku!

W minioną środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa.
Bezpłatne szkolenie dla podatników w US

Z jakich ulg i odliczeń można skorzystać rozliczając dochody za 2014 rok, jak wysłać PIT przez internet, czy zwrot podatku VAT za materiały budowlane (VZM) ciągle obowiązuje? - to tematy spotkania, które odbędzie się w dniu 25 lutego 2015 roku w Urzędzie Skarbowym w Garwolinie.
Cześć i chwała żołnierzom wyklętym

Po raz piąty w historii Polski 1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 Mszą św. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.
Grozi mu do 8 lat więzienia za próbę oszustwa SKOK-u w Garwolinie

Waldemar F. chciał wziąć pożyczkę w garwolińskim SKOK-u na podrobionych dokumentach. Został jednak przyłapany na gorącym uczynku. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.
Nowy samochód dla wójta gminy? Czyli plotki i ploteczki o włodarzu Wilgi

Choć to nowy samochód, bardziej komfortowo czuje się w swoim wysłużonym aucie. Po stłuczce w Woli Rębkowskiej wójt gminy Wilga, Łukasz Szychowski, jeździ autem zastępczym. Nie obyło się bez spekulacji, plotek i pomówień. - Plotki na temat życia wójta i ograniczona prywatność to cena, jaką płaci każdy włodarz gminny – mówi.
Nowe przedszkole w Sobolewie już za dwa lata?

Radni gminy Sobolew przegłosowali budżet gminy na 2015 rok, który przewiduje kwotę 300 tysięcy złotych na prace związane z budową nowego przedszkola w Sobolewie. Przedszkole może powstać już za dwa lata.
120 rolników z naszego powiatu protestuje w Warszawie

Rolnicy z powiatu garwolińskiego udali się do Warszawy by wziąć udział w proteście, na który zjechali się rolnicy z całej Polski. W tej chwili protesty odbywają się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
Pokrzywdzeni przestępstwem otrzymają pomoc w Garwolinie

W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Prokuratura Rejonowa w Garwolinie zaprasza na dyżury prokuratorów. Poszkodowani będą mogli uzyskać porady prawne od 23 do 27 lutego.
Łukasz Szychowski: Widzę szansę dla małych szkół

W ostatnim czasie dużo się mówiło o likwidacji szkół podstawowych w gminie Wilga. Szkoły jednak nie zostaną zlikwidowane. Co więcej w niedalekiej przyszłości mogą przy nich powstać oddziały przedszkolne.
Akcja poboru krwi - X edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

15 lutego Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Oddział 49 w Garwolinie we współpracy Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie przeprowadził pierwszą, w 2015 r. akcję poboru krwi.
VI Wielkopostny Wieczór Młodych


28 lutego w Parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem odbędzie się VI Wielkopostny Wieczór Młodych. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa z listu do Hebrajczyków: „Przez wiarę przeszli Morze Czerwone jak po suchej ziemi” Wspólna modlitwa, śpiew, spowiedź, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz świadectwo gościa spotkania - Macieja Sikorskiego.
"Mniej popularne", ale warto o nich pamiętać

Międzynarodowy Dzień Kota stał się okazją, by zapytać wolontariuszy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, jak wygląda sytuacja tych czworonogów w oddalonym od Garwolina o 28 kilometrów miejsca.Sprostowanie przez SOK informacji KPP Garwolin

I Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych za nami

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 lutego - 1 marca)

Egzaminy i szkolenia w Zamiejscowym WORD w Garwolinie

Wiesław Zawadzki o zagrożeniach tzw. edukacji seksualnej

TechExpert: Co w ofercie: art. metalowe: śruby, wkręty, kołki, pręty, łączniki dekarskie, narzędzia malarskie i murarskie

Mija 71 lat od tragedii w Wanatach

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 lutego 2015 r.)

Rekord krwiodawców w Ekonomiku!

Cześć i chwała żołnierzom wyklętym

Nowy samochód dla wójta gminy? Czyli plotki i ploteczki o włodarzu Wilgi

120 rolników z naszego powiatu protestuje w Warszawie

Łukasz Szychowski: Widzę szansę dla małych szkół

VI Wielkopostny Wieczór Młodych


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego