Interdruk obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia

Założona w 1991 roku firma Interdruk SA świętuje w tym roku 25-lecie działalności. Położona w Sulbinach fabryka zajmuje 10 hektarów, na których znajduje się 25 tysięcy metrów kwadratowych hal produkcyjnych oraz 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.
„Drop into Poland” po raz piąty w Polewiczu

Skauci z Wielkiej Brytanii na zaproszenie garwolińskiego Hufca ZHP przyjechali do Polski. W Polewiczu trwa piąty międzynarodowy obóz „Drop into Poland”.
Światowe Dni Młodzieży w diecezjach za nami!

Po pięciu dniach pielgrzymi z całego świata, którzy przybyli do Garwolina na Światowe Dni Młodzieży wyruszyli do Krakowa. Tam w czwartek powitali Ojca Świętego Franciszka. Młodzież z powiatu garwolińskiego częściowo już tam jest a wiele osób jeszcze do nich dołączy.
Wakacje w Trójmieście

Co robić nad Bałtykiem, gdy pogoda nie dopisuje? A może zastanawiasz się, gdzie spędzić czas z rodziną lub znajomymi? Wbrew pozorom polskie wybrzeże oferuje dużo więcej rozrywek niż plażowanie. Proponujemy aktywny wypoczynek, czyli rowerowe wakacje szlakiem turystycznym Trójmiasta.
WYPRZEDAŻE OD -30% DO -50%

WYPRZEDAŻE OD -30% DO -50%
50 lat OSP Łomnica

17 lipca 2016r. Ochotnicza Straż Pożarna w Łomnicy obchodziła jubileusz 50- lecia istnienia. Obchody zainaugurowała polowa Msza św. celebrowana przez ks. Krzysztofa Banasiuka w intencji strażaków. Następnie po mszy został poświęcony samochód pożarniczy, którym obdarowana została jednostka straży z Łomnicy.
1,2 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zaplecze sanitarno-szatniowe dla Wilgi Garwolin

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej w roku 2016 , złożyło wniosek na zadanie inwestycyjne „Budowa zaplecza sanitarno-szatniowego w Garwolinie”. Na powyższe zadanie samorząd przeznacza kwotę 1.249.923 zł oraz wnioskował o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej o kwotę 1.213.638 zł. 25 lipca po działaniach posła na sejm Grzegorza Woźniaka Ministerstwo Sportu poinformowało, że dofinansuje inwestycję kwotą 1 mln 213 tys. zł.
Żelechów: Potrącił 35-letnią kobietę i 11-letnie dziecko

W niedzielę w Żelechowie na ulicy Długiej kierowca forda nie zachował ostrożności i potrącił na pasach 35-letnią kobietę i 11-letnie dziecko.
Śmierć w Korytnicy

77-letnia kierująca rowerem, po tym jak została wyprzedzona przez dotychczas nieustalony samochód osobowy, zachwiała się, upadła na jezdnię i zmarła. Do zdarzenia doszło w sobotę 23 lipca, tuż przed godziną 10.00, w Korytnicy (gm. Trojanów).
Najechała na pijanego mężczyznę leżącego na jezdni

18 lipca, około godziny 22.00 w Kawęczynie (gm. Maciejowice) 21-letnia kobieta kierująca vw, wyjeżdżając z łuku drogi najechała na leżącego na jezdni 61-letniego mężczyznę (2,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Mężczyzna trafił do szpitala.
Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 lipca 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
4 osoby w szpitalu w wyniku wypadku na drodze między Borowiem a Kamionką

W niedzielę 24 lipca na drodze między Borowiem a Kamionką doszło do wypadku samochodowego. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, lotnicze pogotowie ratunkowe, straż i policja.
Wypadek w miejscowości Izdebno-Kolonia

Wczoraj (23 lipca) około godziny 20.00 w miejscowości Izdebno-Kolonia doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowani trafili do szpitala.
Otrzymali awanse i odznaczenia podczas Święta Policji

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej policji w Garwolinie obchodzili Święto Policji. Uroczystość była dobra okazją do wręczenia zasłużonym policjantom awansów i odznaczeń.- Realizacja zadań KPP w Garwolinie to przede wszystkim wasza zasługa. Przez swoje zaangażowanie, służbę oraz właściwą postawę kreujecie pozytywny obraz naszej formacji wśród mieszkańców miasta i powiatu. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku – mówił do policjantów insp. Adam Czyżewski, komendant KPP w Garwolinie
Zespół NAMOTANE zdobywcą III miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Łęczycy

9 lipca zespół Namotane z gminy Parysów wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Łęczycy. Festiwal działa pod wiele mówiącą nazwą NOCNIK tzn. odbywa się wieczorem i późno w nocy, a tegoroczny zakończył się występami gwiazd przed 2.00 nad ranem.
Światowe Dni Młodzieży ruszyły!

Do Garwolina zawitali już pielgrzymi-uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Dziś drugi dzień spotkania młodych w parafiach. W niedzielę wyjazd do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.
Festyn dla Katarzyny Książek 31 lipca

OSP Łaskarzew, KS Promnik Łaskarzew, KWS Żabczyńscy oraz Fundacja „Ale Jestem” organizuje festyn charytatywny na rzecz Katarzyna Książek, 35-letniej kobiety, matki trójki dzieci, która straciła nogę w wypadku w miejscowości Budel. Impreza w niedzielę 31 lipca.
Miasto i Gmina Pilawa druga w kraju w rankingu Rzeczpospolitej

W poniedziałek 18 lipca 2016 r. w siedzibie dziennika „Rzeczpospolita” w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XII edycji rankingu samorządów „Rzeczpospolitej” 2016. W kategorii Europejski Samorząd Miasto i Gmina Pilawa zajęła zaszczytne II miejsce wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Polsce. Nagrodę dla samorządu z rąk Jerzego Buzka odebrała Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian.
Spadli z 10 metrów. 4 pracowników energetyki w szpitalu

Dziś około godziny 11.00 w Maciejowicach doszło do wypadku. Czterech pracowników energetyki w wyniku załamania elementu słupa energetycznego spadło z wysokości 10 metrów na ziemię.
Nie chcą opłat za przejazd obwodnicą Garwolina

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu garwolińskiego, radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały intencyjnej, w której zwracają się do rządu o odsuniecie w czasie wprowadzenia opłat na obwodnicy Garwolina, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 3,5 t. Rozporządzenie Rady Ministrów miałoby wejść w życie już w październiku.
Mężczyzna, który zginął w sobotę w Puznówce był funkcjonariuszem policji

W sobotę około godziny 12.00 w Puznówce doszło do zderzenia osobowego volkswagena z ciężarówką marki Mercedes. Kierowca osobówki zginął na miejscu. DK nr 17 była przez długi czas zablokowana. Okazało się, że kierujący volkswagenem był funkcjonariuszem policji.
Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin (11 - 17 lipca 2016)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Kierowca z poranioną twarzą trafił do szpitala

W czwartek 14 lipca w Chrominie kierujący ciężarówką volvo uderzył w dostawczego busa, marki Fiat. W wyniku zderzenia w busie uszkodzeniu uległa szyba, a odłamki szkła poraniły twarz kierowcy, który trafił do szpitala.
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uderzył w radiowóz

We wtorek 12 lipca w Podebłociu motocyklista nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, a następnie uderzył w tył oznakowanego radiowozu. Okazało się, że był pijany.
Wypadek w Puznówce. Kierowca volkswagena nie żyje

Dziś około godziny 12.00 w Puznówce doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowca osobówki zginął na miejscu. DK nr 17 zablokowana.
Krzysztof Żochowski został wiceprezesem OZPSP

Dyrektor SP ZOZ Garwolinie, radny wojewódzki Krzysztof Żochowski został wiceprezesem Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. To decyzja walnego zgromadzenia związku. Inną decyzją zgromadzenia było przeniesienie siedziby organizacji z Kamiennej Góry do Garwolina.
Budynek przy Staszica w Garwolinie decyzją MWINB do rozbiórki

4 maja Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Garwolinie nakazującego rozbiórkę czterokondygnacyjnego budynku usytuowanego naprzeciwko Starostwa Powiatowego, za przychodnią SP ZOZ przy ulicy Staszica w Garwolinie. Budynek powstał w miejsce rozebranego budynku, a pozwolenie starosty zakładało tylko rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku.Interdruk obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia

Światowe Dni Młodzieży w diecezjach za nami!

WYPRZEDAŻE OD -30% DO -50%

1,2 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na zaplecze sanitarno-szatniowe dla Wilgi Garwolin

Śmierć w Korytnicy

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 lipca 2016 r.)

Wypadek w miejscowości Izdebno-Kolonia

Zespół NAMOTANE zdobywcą III miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Łęczycy

Festyn dla Katarzyny Książek 31 lipca

Spadli z 10 metrów. 4 pracowników energetyki w szpitalu

Mężczyzna, który zginął w sobotę w Puznówce był funkcjonariuszem policji

Kierowca z poranioną twarzą trafił do szpitala

Wypadek w Puznówce. Kierowca volkswagena nie żyje

Budynek przy Staszica w Garwolinie decyzją MWINB do rozbiórki


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego