Rada gminy w Sobolewie znów obradowała

28 stycznia odbyły się szóste obrady rady gminy w Sobolewie. Radni oraz sołtysi obradowali m.in. nad zagospodarowaniem przestrzennym pod linię elektroenergetyczną 400 kV „Kozienicie-Siedlce Ujrzanów”, podejmowano uchwały rocznych planów prac stałych komisji oraz samej rady gminy. Poruszono też temat dotyczący podjęcia uchwały z 6 listopada 2014 roku, który narzucał podniesienie opłaty najmu w jednym z gminnych mieszkań zamieszkiwanych przez nauczycielkę sobolewskiego gimnazjum.
3,6 mln złotych na termomodernizację Zespołów Szkół podlegających Starostwu

Dziś Zarząd Powiatu Garwolińskiego podpisał umowę z przedstawicielami Zarządu Województwa Mazowieckiego na kompleksową termomodernizację obiektów dydaktycznych w Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat Garwolin. Umowa w części stanowi refundację już wydanych środków a w części jest przeznaczona na prace termomodernizacyjne w ZSR w Miętnem.
Cztery nazwy dla jednego ronda

Nowopowstałe rondo w okolicy Galerii Handlowej Shopin w tamtym roku doczekało się trzech propozycji nazwy: im. Narcyza Witczak-Witaczyńskiego, im. 1. Pułku Strzelców Konnych, im. Jana Pawła II. Wczoraj na sesji radny miasta Garwolin Leszek Mączka w imieniu członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców powiatu garwolińskiego zgłosił wniosek o nadanie rondu im. Żołnierzy Wyklętych.
Kolizja z udziałem trzech aut na DK 17

Dziś około godziny 17.00 doszło do zdarzenia drogowego na DK 17 za zjazdem na Kobylą Wolę (jadąc od Garwolina).
101 lat Marianny Rękawek

W niedzielę mieszkanka Garwolina obchodziła 101 urodziny. Z tej okazji dostojną jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych Garwolina na czele z burmistrzem Tadeuszem Mikulskim
50 lat życia małżeńskiego

Dziś w Urzędzie Miasta Garwolin odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali od prezydenta RP parom małżeńskim, które spędziły razem ponad 50 lat. W śród dostojnych jubilatów znalazły się 3 pary z miasta i gminy Garwolin.
Dzieci z Puznówki i Gocławia odwiedziły policjantów

W czasie ferii zimowych dzieci ze szkół w Puznówce i Gocławiu odwiedziły garwolińskich policjantów, by móc przyjrzeć się ich codziennej służbie.
Wybory uzupełniające do rady gminy Garwolin

Radny rady gminy Garwolin Adam Wielgosz zrezygnował z funkcji radnego w dniu 31 grudnia 2014 roku. W związku z tym w gminie muszą się odbyć wybory uzupełniające.
Śmierć na placu manewrowym

Postanowieniem z dnia 19 stycznia 2015r. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 17 stycznia 2015r. w Woli Rębkowskiej wypadku przy pracy, w wyniku którego obrażeń ciała skutkujących śmiercią doznał Dominik A. zatrudniony na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego, tj. o czyn z art.220 par.1 kk w zb. z art.155 kk w zw. z art.11 par.2kk.
Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (19 - 22 stycznia 2015 r.)

Interwencje straży z terenu powiatu garwolińskiego w dniach 19-22 stycznia.
Zwłoki w zbiorniku wodnym

W sobotę zakończyły się poszukiwania 55-letniego mężczyzny, który pod koniec grudnia wyszedł z domu i nie kontaktował się z rodziną. Jego ciało znaleziono w zbiorniku wodnym w miejscowości Filipówka.
Tech Expert: Dla mechaników, budowlańców, elektryków i dekarzy

Wszystko to, co jest niezbędne m.in. mechanikom, budowlańcom, elektrykom czy dekarzom znaleźć można przy ulicy Kościuszki 58 w Garwolinie. Artykuły malarskie, ogrodnicze, wykończeniowe, budowlane, gospodarstwa domowego, codziennego użytku i mnóstwo innych kupimy w konkurencyjnych cenach w sklepie Tech Expert.
Bezpłatna mammografia w Trojanowie

Jeżeli jesteś kobietą w wieku 50-69 lat i w ciągu ostatnich dwóch lat nie robiłaś badań mammograficznych, możesz skorzystać z bezpłatnej mammografii w Trojanowie.
Burmistrz Żelechowa spotkała sie z prezydentem

Wczoraj burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka uczestniczyła w otwarciu wystawy z okazji 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz w Forum Debaty Publicznej dotyczącym roli samorządów w ochronie dziedzictwa narodowego. Burmistrz została zaproszona na wydarzenie prze Kancelarię Prezydenta RP
Siedlecka Caritas o współpracy z Garwolinem

Caritas jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Do 2010 roku w Garwolinie działała Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego finansowana przez siedlecki odział instytucji. Od wielu lat organizacja pomaga również ludziom ubogim. Jakie działania na rzecz osób potrzebujących z terenu powiatu garwolińskiego podejmuje dziś Caritas? Jak uzyskać pomoc od instytucji? O tym opowiada Anna Nowińska, asystentka biura prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pendolino i Google Maps - czy są osiągalne w naszym powiecie?

20 stycznia PKP Intercity rozpoczęło współpracę z Google. Dzięki temu mapy Google wskazują około 10 tys. tras pociągów, 270 dworców i około 300 połączeń. Czy są one dostępne na terenie naszego powiatu?
PKP SA wyremontuje zabytkowy dworzec kolejowy w Pilawie

PKP SA wyremontuje zabytkowy dworzec w Pilawie. Inwestycja jest jeszcze w czasie postępowania przetargowego. Zgłoszenia można składać jeszcze do 26 stycznia.
Uciekali przed policją z amfetaminą w aucie

Mieszkańcowi Garwolina grozi do 10 lat więzienia. Razem z kolegą z Mińska Mazowieckiego uciekał przed policją w okolicy miejscowości Rudzienko w gminie Kołbiel. Po zatrzymaniu okazało się, że 30-kilkulatkowie przewozili porcjowaną amfetaminę.
Usłyszeli zarzuty za fikcyjne dyżury

Prokurator Rejonowy w Garwolinie postawił zarzuty dwóm lekarzom pracującym w SP ZOZ – Bohdanowi D. i Andrzejowi S. za to, że pobierali wynagrodzenie za dyżury, których faktycznie nie pełnili. Kwota, jaką SP ZOZ stracił na fikcyjnych dyżurach wynosi około 100 tys. zł.
Kierowco! W Garwolinie możesz pozbyć się punktów

27 stycznia Odział WORD w Garwolinie organizuje dodatkowe szkolenie dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Dzięki takiemu szkoleniu, kierowca, który ma na koncie dużo punktów karnych może uzyskać w Komendzie Wojewódzkiej Policji anulowanie 6 punktów.
Pilawa: 31-letni ukraiński przemytnik w rękach policji

Na trasie linii kolejowej nr 7 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Dęblinie między Dęblinem a Pilawą zatrzymali młodego mieszkańca Ukrainy. Próbował przemycić papierosy bez akcyzy.
Pożar w Brzuskowoli

Wczoraj rano w miejscowości Brzuskowola spłonął budynek starej szkoły.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 stycznia)

Interwencje strażaków na terenie powiatu garwolińskiego w ubiegłym tygodniu.
Dachowanie w Woli Koryckiej

Dziś przed południem w Woli Koryckiej dachował samochód marki Peuget. Interweniowała straż pożarna.
Publiczny Żłobek w Sulbinach działa już prawie pół roku

Publiczny Żłobek w Sulbinach jest nowo powstałym miejscem zabaw dla najmłodszych wychowanków. W tym roku do grupy uczęszcza ośmioro dzieci - od 1,5 do prawie trzeciego roku życia.Rada gminy w Sobolewie znów obradowała

Cztery nazwy dla jednego ronda

101 lat Marianny Rękawek

Dzieci z Puznówki i Gocławia odwiedziły policjantów

Śmierć na placu manewrowym

Zwłoki w zbiorniku wodnym

Bezpłatna mammografia w Trojanowie

Siedlecka Caritas o współpracy z Garwolinem

PKP SA wyremontuje zabytkowy dworzec kolejowy w Pilawie

Usłyszeli zarzuty za fikcyjne dyżury

Pilawa: 31-letni ukraiński przemytnik w rękach policji

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 stycznia)

Publiczny Żłobek w Sulbinach działa już prawie pół roku


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego