DZIEŃ OTWARTY w domu opieki MEDI-system OSTROWIA - sobota 22 kwietnia

Darmowe badania, porady diabetologa, konsultacje fizjoterapeutyczne, spotkanie z alpakami i dogoterapia oraz zajęcia i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre z rodzinnych atrakcji przygotowanych na DZIEŃ OTWARTY w domu opieki MEDI-system OSTROWIA.
Przewrócony samochód ciężarowy na dk17

Dziś około godziny 10.00 w okolicy wiaduktu kolejowego w Trąbkach przewróciła się ciężarówka. Kierowcy napotkali utrudnienia przy usuwaniu uszkodzonego pojazdu.
Policja będzie częściej sprawdzać trzeźwość kierowców

- Dzień dobry. Tak, sprawdzamy właśnie trzeźwość kierowców. Potrwa to tylko chwilę - takie informacje mogą usłyszeć kierowcy, na ternie powiatu garwolińskiego. Policjanci z garwolińskiej komendy skrupulatnie wykonują swą pracę, której celem jest uniemożliwienie jazdy wszystkim, którzy pijąc wcześniej alkohol siadają za kierownicę. Działania mundurowych będą w najbliższym czasie zintensyfikowane.
42 mandaty podczas akcji „Prędkość”

19 kwietnia garwolińska policja przeprowadziła działania wpisujące się w ogólnopolską policyjną akcję pod nazwą „Prędkość”. Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości m. in. ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejstratory.
Prawie 36 mln zł pochłonie przebudowa garwolińskiej oczyszczalni ścieków

W listopadzie 2016 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie podpisało umowę z firmą INSTAL WARSZAWA S.A. na przebudowę oczyszczalni ścieków. Prace rozpoczęły się w kwietniu tego roku, a zakończą się w sierpniu 2018r. Zadanie pochłonie 35 mln 800 tys. zł netto. Oczyszczalnia obsługuje cały Garwolin, Lucin i Natalię oraz część osiedla Działki leżącego na terenie gminy Garwolin. Z usług PWiK korzystają też podmioty dowożące ścieki z posesji, niemających podłączenia do kanalizacji.
Spotkanie z Marianem Piłką w piątek 21 kwietnia

Prawica Rzeczypospolitej zaprasza na spotkanie z Wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej Marianem Piłką.
Zatrzymani w Puznówce to złodzieje samochodów z Mokotowa

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego do aresztu trafił 32-letni Paweł P. To kolejny zatrzymany w sprawie kradzieży samochodów, które miały miejsce na terenie warszawskiego Mokotowa. Jako pierwszy z tej grupy w ubiegłym miesiącu został tymczasowo aresztowany 39-letni Daniel D. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kradzieży osobowego hyundaia. Teraz najbliższe 5 lat może spędzić w więzieniu.
A Teatr Tymczasem po świętach w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w najbliższą niedzielę na „Dworską Scenę Teatralną” do Miętnego. Aktorzy lokalnego Teatru Tymczasem działającego na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, zaprezentują się w dwóch spektaklach “Alicja w poszukiwaniu siebie” oraz “Dajcie sobie spokój z człowiekiem”. WSTĘP WOLNY !
Cysterna w rowie przy dk17 w Trąbkach. Są utrudnienia w ruchu

Dziś po godzinie 14.00 Czytelnik Kuriera Garwolińskiego poinformował nas o cysternie, która wpadła do rowu przy dk17 w Trąbkach. Trwa usuwanie uszkodzonego pojazdu. Kierowcy podróżujący w kierunku Warszawy napotykają utrudnienia.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 17 kwietnia 2017 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
VI Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

10 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie gościł finalistów VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej z historii. „Polska w latach 1944-56”- to temat przewodni zmagań uczniów szkół prowadzonych przez powiat garwoliński. W eliminacjach udział wzięło 21 uczniów z liceów i techników.
35 mandatów karnych podczas działań NURD

14 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Garwolinie prowadzili działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Wypadek w Trąbkach

W piątek 14 kwietnia w Trąbkach na ul. Osadniczej 28-letnik kierowca stracił panowanie nad skodą, wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 22-letni pasażer.
Okradli mieszkankę Garwolina na kilkadziesiąt tys. zł

W środę 12 kwietnia nieznani sprawcy włamali się do mieszkania w Garwolinie, skąd ukradli biżuterię oraz pieniądze. Pokrzywdzona oszacowała straty na kilkadziesiąt tys. zł.
Wyróżnią zasłużonych dla powiatu garwolińskiego

Po raz dwunasty kapituła tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” wyróżni osoby i instytucje zasłużone dla powiatu garwolińskiego. Celem przyznawania tytułu jest potrzeba wyróżnienia osób i instytucji, które poprzez swoją działalność i realizację zadań zasługują na szczególne uznanie poprzez nadanie honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”.
Fundacja Tętniące Życiem życzy Radosnych Świąt Wielkanocnych

Fundacja Tętniące Życiem składa Mieszkańcom Powiatu Garwolińskiego życzenia na Święta Wielkanocne.
III Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II za nami

11 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Korytnicy odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: wójt gminy Trojanów Stanisław Kostyra i proboszcz korytnickiej parafii ks. Zbigniew Grzymała.
Policyjna akcja w Puznówce

Dziś około godziny 17.00 w Puznówce policjanci zatrzymali lawetę przewożącą samochód osobowy. Według relacji świadków funkcjonariusze wybili szyby w lawecie i wyciągnęli z pojazdu dwóch mężczyzn.
Policjanci odnaleźli skradzionego forda

Policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie odnaleźli skradziony pojazd, który już wrócił do prawowitego właściciela. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, którym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymany za handel podrobionym towarem

Garwolińscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który handlował odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość rynkowa zabezpieczonych towarów ze znakami dwóch firm wyniosła ponad 16 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi do 2 lat więzienia.
Sprawdzali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Po raz kolejny Miasto Garwolin było organizatorem Miejskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 11 kwietnia 2017 roku. Do udziału w rywalizacji przystąpili uczniowie miejskich publicznych szkół podstawowych oraz uczniowie publicznych Publicznego Gimnazjum Nr 1, Publicznego Gimnazjum Nr 2, Publicznego Gimnazjum Nr 5, Gimnazjum Powiatowego i Gimnazjum im. C.K. Norwida.
Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych wzięło udział w X Katyńskim Marszu Cieni

W niedzielę 2 kwietnia w Warszawie miał miejsce X Katyński Marsz Cieni, w którym wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Kawaleryjskiego 1.Pułku Strzelców Konnych.
"Nocna jazda" pod okiem policji

23 nałożone mandaty karne, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych pojazdów i 1 wniosek do Sądu – to bilans działań policyjnych prowadzonych w związku z „nocną jazdą w Garwolinie”.
Nietrzeźwy kierowca spytał policjantów czy czasem nie łapią kierowców

Trudno wytłumaczyć postępowanie 43-letniego kierowcy subaru, który zatrzymał się przy radiowozie i zapytał się policjantów, czy nie wiedzą, gdzie stoi najbliższy patrol sprawdzający trzeźwość kierowców. Mężczyzna już dalej nie pojechał.
Bryg. Krzysztof Tuszowski już nie p.o.

Od dziś bryg. Krzysztof Tuszowski jest komendantem powiatowym PSP w Garwolinie. Wczoraj starosta garwoliński Marek Chciałowski wydał pozytywną opinię na temat kandydata na dowódcę garwolińskiej jednostki, a komendant wojewódzki st. bryg. Jarosław Kurek powołał Krzysztofa Tuszowskiego na stanowisko komendanta.
Zderzenie audi i hondy w Lipówkach

Dziś przed godziną 13.00 przy stacji paliw w Lipówkach na dk17 zderzyły się dwa auta: Audi SQ5 i Honda Civic.
Zderzenie dwóch aut na ulicy Trakt Lwowski w Garwolinie

Dziś 20 minut przed godziną 12.00 na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie doszło do czołowo-bocznego zderzenia seata z chryslerem
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 kwietnia 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
W Garwolinie będzie Szkoła Muzyczna II stopnia

Ministerstwo Kultury wydało zgodę na utworzenie w Garwolinie Szkoły Muzycznej II stopnia, czyli szkoły średniej. Będzie ona rozwinięciem założonej przez Radosława Miturę szkoły I stopnia.
STOP POŻAROM TRAW

Przełom zimy i wiosny to okres, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności stanowią doskonały materiał palny, co w połączeniu z działalnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Na terenie powiatu garwolińskiego odnotowano już blisko 50 zdarzeń, które wymagały interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej.
Czarną Drogę zamkną po świętach

Firma Budimex S. A. informuje, że ul. Czarna Droga w Trąbkach będzie zamknięta w nocy z 18 na 19 kwietnia.
Uczennice ZSP w Żelechowie w finale VI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

31 marca 2017 roku Paulina Basek i Kinga Mikusek uczennice II klasy technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie uczestniczyły w finale VI Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.DZIEŃ OTWARTY w domu opieki MEDI-system OSTROWIA - sobota 22 kwietnia

Policja będzie częściej sprawdzać trzeźwość kierowców

Prawie 36 mln zł pochłonie przebudowa garwolińskiej oczyszczalni ścieków

Zatrzymani w Puznówce to złodzieje samochodów z Mokotowa

Cysterna w rowie przy dk17 w Trąbkach. Są utrudnienia w ruchu

VI Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

Wypadek w Trąbkach

Wyróżnią zasłużonych dla powiatu garwolińskiego

III Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II za nami

Policjanci odnaleźli skradzionego forda

Sprawdzali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

"Nocna jazda" pod okiem policji

Bryg. Krzysztof Tuszowski już nie p.o.

Zderzenie dwóch aut na ulicy Trakt Lwowski w Garwolinie

W Garwolinie będzie Szkoła Muzyczna II stopnia

Czarną Drogę zamkną po świętach

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego