Przebudowa drogi Jagodne - Stary Puznów i remont mostu w Garwolinie

6 powiatowych i 5 gminnych dróg z regionu siedleckiego zostanie wyremontowanych w 2015 roku w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”. 28,4 km dróg zostanie zmodernizowanych za ok. 36 mln zł, rządowa dotacja wyniesie 17 mln zł. Do programu zakwalifikowała się modernizacja drogi 1319W na odcinku Jagodne – Stary Puznów oraz remont mostu w Garwolinie.
Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych (15 - 21 grudnia)

Interwencje straży w minionym tygodniu.
Szpital Powiatowy ma nowego mercedesa

Wczoraj przy Szpitalu Powiatowym w Garwolinie odbyła się prezentacja nowej karetki marki Mercedes Sprinter. Pojazd został zakupiony w tym roku dla garwolińskiego SP ZOZ za prawie pół miliona zł.
Pierwszy konflikt Lepszego Jutra i Wspólnej Gminy

Trzecia sesja rady gminy w Sobolewie przyniosła burzliwe obrady. Stowarzyszenie Moniki Garnek-Owczarczyk objęło kontrolę nad komisjami. Radni z ramienia wójta Andrzeja Koszutskiego wyszli w trakcie obrad.
Samotni z Garwolina spędzili Wigilię z uczniami "jedynki"

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem. Przypominamy sobie o tych, którzy na co dzień zmagają się z samotnością i biedą. Tradycyjnie, na kilka dni przed świętami, miasto Garwolin organizuje spotkania, które dają szczyptę radości i zapomnienia o codziennych troskach.
PSL: Chcą razem budować powiat garwoliński

"Razem budujemy powiat garwoliński" - pod takim hasłem przebiegło spotkanie Polskiego Stronnictwa Ludowego podsumowujące wybory samorządowe. Ich wyniki wskazują na coraz większe poparcie partii w naszym regionie.
Pałac Żelechów: Basen i sauny nie tylko dla gości hotelu

Pałac Żelechów ma niezwykle bogatą historię. Jego rodowód sięga XVIII wieku. Dzięki temu łączy tradycję z nowoczesnym wyposażeniem, które dorównuje najlepszym hotelom SPA na świecie. Wiele z atrakcji dostępnych jest już nie tylko dla gości. Pałac otwiera się również na miłośników pływania i sauny.
Samochód ciężarowy w rowie w miejscowości Sławiny

Dziś przed południem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i samochodu ciężarowego marki Iveco.
13 grudnia w Garwolinie

Ogólnopolska akcja "Młodzi Pamiętają" odbyła się także w Garwolinie.
Zaginęła w Siedlcach w ostatnią sobotę

31-letnia Joanna Patrycja Kałabun zaginęła w Siedlcach 13 grudnia. Fundacja ITAKA podkreśla, że kobieta może potrzebować pilnej pomocy.
Księgarnia Krokus: Prezent gwiazdkowy z 10% zniżką

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami i czasu na zakup prezentu gwiazdkowego jest coraz mniej. Jeśli chcesz, by choinkowe niespodzianki od Ciebie były oryginalne, a przy tym nie obciążyły zbytnio Twojego portfela, mamy propozycję: zrób zakupy w Księgarni Krokus.
Finał Szlachetnej Paczki w Pilawie

Rok 2014 przyniósł rejonowi garwolińskiemu drugą edycję akcji Szlachetna Paczka, której finał odbył się w miniony weekend w Pilawie.
Garwoliński funkcjonariusz zastepcą komendanta w Wyszkowie

Z początkiem grudnia były komendant KPP Garwolin wręczył rozkaz o objęciu stanowiska I zastępcy komendanta powiatowego policji w Wyszkowie podinsp. Zbigniewowi Zięcinie, funkcjonariuszowi garwolińskiej jednostki.
Już raz popełnił podobne przestępstwo. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia

Z początkiem grudnia prokurator rejonowy skierował akt oskarżenia przeciwko Romanowi M. Został oskarżony o pobranie pieniędzy i nie wywiązanie się z umowy sprzedaży telefonu wartego ponad 1,3 tys. zł.
Garwolin i Pilawa w ślad za Łaskarzewem w Orszaku Trzech Króli

W 2013 roku Łaskarzew jako pierwsze miasto w powiecie wzięło udział w międzynarodowych jasełkach ulicznych. 6 stycznia już nie tylko Łaskarzew, ale również Garwolin i Pilawa wezmą udział w Orszaku Trzech Króli.
Piotr Strzeżysz: W drodze, cz. II

Podczas swoich podróży Piotr poznał ciekawych ludzi, lokalną kulturę i tradycje. Podzielił się z nami kolejnymi wspomnieniami. Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu.
Zaginęła i może potrzebować pomocy!

Bernadeta Julia Turkowska zaginęła 1 czerwca 2014r. w szczecinie. Dziś może przebywać na terenie naszego województwa i potrzebować pomocy.
Prawie 5 tys. widzów i pierwsze miejsce w Polsce

- W konkursie na najlepszy wynik filmu "Miasto 44" Kino Wilga zajęło pierwsze miejsce w Polsce w kategorii kin jednosalowych - informuje kierownik garwolińskiego kina.
Podwyżki dla radnych, przewodniczących i burmistrz Łaskarzewa

Dziś w Łaskarzewie obyła się kolejna sesja rady miasta. Poza ustaleniem składów osobowych stałych komisji obrady dotyczyły głównie przyszłych wynagrodzeń i diet jej członków.
Najcenniejszy prezent od uczniów z Ekonomika

Święta Bożego Narodzenia to ten magiczny czas, kiedy częściej myślimy o innych. Spotykamy się w kręgu najbliższych, składamy świąteczne życzenia i obdarowujemy się wzajemnie drobnymi prezentami.
Prawo i Sprawiedliwość o wyborach i marszu 13 grudnia

Na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Grzegorz Woźniak i senator Maria Koc podsumowali wybory samorządowe. Mówili także o zbliżającym się „Marszu 13 grudnia” oraz o nowej organizacji pracy biura poselsko – senatorskiego przy ulicy Kościuszki.
Garwolina nie będzie na planszy gry promującej Mazowsze

Pod koniec listopada zakończył się konkurs Mazowszanie, w którym wybieraliśmy miasta z województwa, jakie znajdą się w grze planszowej. Wśród miejscowości, które wygrały, nie ma żadnej z naszego powiatu.
Biuro poselskie Artura Dębskiego w Garwolinie - biuro widmo?

Pod koniec września Artur Dębski odszedł z Twojego Ruchu. Tydzień później został przewodniczącym nowopowstałego koła poselskiego Bezpieczeństwo i Gospodarka. Byliśmy ciekawi, co słychać w jego garwolińskim biurze poselskim.
Maciejowicka skończona – co dalej?

Na jednej z głównych ulic Sobolewa – ulicy Maciejowickiej - prace zostały zakończone w miniony piątek. Remont wyjazdu z wpadającej w nią ulicy Leszczynowej ma się ku końcowi. Na remont całej ulicy jej mieszkańcy będą musieli jednak poczekać. Jakie modernizacje infrastruktury drogowej planowane są w gminie w najbliższej przyszłości?
Burmistrz w ciąży bohaterem artykułu

Ciekawa publikacja pojawiła się w serwisie MamaDu. Potwierdza zdanie wyborców... Łaskarzewa. Zaawansowana ciąża nie dyskwalifikuje kobiety w pełnieniu funkcji włodarza miasta.
Piotr Strzeżysz: W drodze, cz. I

W listopadzie nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka "Powidoki" Piotra Strzeżysza. Pochodzący z naszego powiatu podróżnik przemierzył rowerem Polskę, Islandię, Anglię, Indie, Kanadę i USA. Teraz zwiedza Peru. Z nami podzielił się wspomnieniami z Nikaragui.
Zaginął. Może przebywać w naszych okolicach

Pod koniec listopada zaginął Adrian Janowski. Jak przekazała nam Fundacja ITAKA, 24-latek może przebywać w naszych okolicach. Dlatego, jeśli ktoś z Czytelników widział go lub ma wieści na jego temat, proszony jest o kontakt z fundacją.
Zaprzysiężenie wójta gminy Wilga

Dzisiaj, podczas kolejnej sesji rady gminy w Wildze, odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego wójta Łukasza Szychowskiego. Wśród radnych oraz zaproszonych gości włodarz ślubował służyć dobru gminy i jej mieszkańców.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (1-7 grudnia)

Interwencje straży pożarnej na terenie powiatu garwolińskiego z ostatniego tygodnia.Przebudowa drogi Jagodne - Stary Puznów i remont mostu w Garwolinie

Szpital Powiatowy ma nowego mercedesa

Samotni z Garwolina spędzili Wigilię z uczniami "jedynki"

Pałac Żelechów: Basen i sauny nie tylko dla gości hotelu

13 grudnia w Garwolinie

Księgarnia Krokus: Prezent gwiazdkowy z 10% zniżką

Garwoliński funkcjonariusz zastepcą komendanta w Wyszkowie

Garwolin i Pilawa w ślad za Łaskarzewem w Orszaku Trzech Króli

Zaginęła i może potrzebować pomocy!

Podwyżki dla radnych, przewodniczących i burmistrz Łaskarzewa

Prawo i Sprawiedliwość o wyborach i marszu 13 grudnia

Biuro poselskie Artura Dębskiego w Garwolinie - biuro widmo?

Burmistrz w ciąży bohaterem artykułu

Zaginął. Może przebywać w naszych okolicach

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (1-7 grudnia)


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego