Młodzi rowerzyści na start

27 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie stawiło się 91 uczniów (26 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego), aby powalczyć o miano najlepszego rowerzysty w ruchu drogowym.
3 Maja w Garwolinie

Starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski oraz burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski zapraszają na powiatowo-miejskie obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji.
Gm. Garwolin: Otrzymali medale za zasługi dla obronności kraju

Dziś w Urzędzie Gminy Garwolin odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło nienaganną, czynną służbę wojskową. W uroczystości uczestniczyli mundurowi z Wojskowej Komendy Uzupełnień, wójt gminy Garwolin i pracownicy urzędu.
Starosta: Od 4 maja nie będzie zapisów do Wydziału Komunikacji

Starosta powiatu garwolińskiego informuje, że Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego od dnia 4 maja 2016 r. nie prowadzi zapisów do rejestracji pojazdów. Wszyscy petenci przychodzący do Wydziału mają załatwić sprawę „od ręki”. Włodarz zachęca również do korzystania z portalu www.info-car.pl. za pośrednictwem którego mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogą szybko załatwić wiele spraw w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Garwolinie.
Uderzył w drzewo w Żelaznej. Dwie osoby w szpitalu

Wczoraj rano w miejscowości Żelazna kierowca osobowego BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo i ponownie powrócił na jezdnię. 2 pasażerów trafiło do szpitala.
Możesz skorzystać z odnawialnych źródeł energii! Czas na złożenie wniosku tylko do jutra!

Tylko do piątku 29 kwietnia mieszkańcy Garwolina mogą składać wniosek na dofinansowanie instalacji kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltanicznych. Wkład własny mieszkańca to 20% (od 2,8 tys. do 4,8 tys. ), pozostałe 80% stanowi dofinansowanie.
Garwolin: Wypłaty 500 plus w piątek 29 kwietnia

Podczas wczorajszej sesji rady miasta Garwolin Izabela Kliczek, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie poinformowała o stanie realizacji przez jednostkę programu 500 plus. Rodzice, którzy poprawnie złożyli wnioski mogą otrzymać świadczenia już w piątek 29 kwietnia.
Kolejne sukcesy uczniów i ich nauczycieli z ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem…

W dniach 22 – 23 kwietnia 2016 r. odbyły się eliminacje do krajowego finału XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie Zespołu Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica odegrali znaczącą rolę zajmując w klasyfikacji generalnej drugie miejsce. Bardzo dobrze przedstawiają się wyniki szczegółowe:
Garwolin: W tym roku około 100 dzieci nie zostanie przyjętych do miejskich przedszkoli

W 2015 r. roku wszystkie dzieci zgłoszone do przeszkoli w Garwolinie zostały przyjęte, ponieważ obowiązek szkolny nałożony przez poprzedni rząd obowiązywał już 6 – latki, a nie 7-latki jak do 2014 r. W tym roku większość rodziców skorzystało z możliwości jakie daje nowa ustawa o oświacie i posłała swoje 6-letnie dzieci do przedszkoli. W ten sposób samorząd miasta Garwolin wraca do sytuacji z lat ubiegłych, kiedy to zdarzało się, że brakowało miejsc przedszkolnych nawet dla ponad 200 dzieci.
Gm. Górzno: 35 kolejnych gospodarstw będzie korzystało z przydomowych oczyszczalni ścieków

Radni gminy Górzno podjęli uchwałę o zaciągnięciu pożyczki w wysokości 400 tys. zł z WFOŚiGW na wykonanie 35 przydomowych oczyszczalni ścieków. Wartość całego projektu to około 500 tys. zł.
Kronika zdarzeń KPPSP Garwolin od 18 do 24 kwietnia 2016r.

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Dziś działania „Trzeźwość w przewozie osób”

Dziś na terenie garnizonu mazowieckiego policji zostaną
przeprowadzone działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.
Ranił policjanta podczas interwencji domowej

W środę 20 kwietnia w Rębkowie policjanci przeprowadzali interwencję domową. Podczas zdarzenia 46-letni mężczyzna uderzył jednego z policjantów młotkiem i złamał mu rękę.
Pojedzie na ogólnopolski finał olimpiady BHP

Marcin Tobiasz z Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych nr 2 w Garwolinie wygrał okręgowe eliminacje XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.
Akcja poboru krwi - XI edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

17 kwietnia 2016 r. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Oddział 49 w Garwolinie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz przy wsparciu Urzędu Miasta w Garwolinie przeprowadził drugą w tym roku akcję poboru krwi.
Zderzenie 5 aut w Lipówkach. Są problemy z przejazdem

Dziś około godziny 18.00 na skrzyżowaniu w Lipówkach (dk nr 17) zderzyło się 5 aut osobowych. Są utrudnienia w ruchu.
27 mandatów podczas akcji prędkość

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w dniu 19 kwietnia prowadzili działania „Prędkość” na terenie powiatu garwolińskiego. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.
Powiatowa uroczystośc uczczenia 1050. rocznicy Chrztu Polski

- 1050 lat temu nasz władca Mieszko I podjął bardzo rozważną i mądrą decyzję związaną z przeniesieniem nas w krąg cywilizacji zachodnioeuropejskiej, cywilizacji chrześcijańskiej. Podjął decyzję, w której wpisał się w dekalog, na podstawie której były dobre podwaliny funkcjonowania przyszłego państwa polskiego – mówił starosta Marek Chciałowski podczas powiatowej uroczystości 1050 – lecia Chrztu Polski, która odbyła się wczoraj w Zielonym Dworze w Miętnem.
Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pod wpływem i miał przy sobie amfetaminę

20 – latek pomimo sądowego zakazu kierował samochodem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kończąc jazdę na barierkach drogowych i ogrodzeniu. Okazało się, że był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki.
SP ZOZ Garwolin otrzyma prawie 4 mln zł z UE


Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził pierwsze listy projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w perspektywie unijnej 2014-2020. Dokładnie 57 projektów z obszaru e-zdrowia, e-administracji i systemów wczesnego ostrzegania przed katastrofami uzyskało ponad 230 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Jedną z instytucji, która otrzyma prawie 4 mln dofinansowania jest SP ZOZ Garwolin.
Już można wpłacać pieniądze na rzecz rodzin ze Starego Puznowa poszkodowanych w pożarze

- Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla osób poszkodowanych w pożarze, to już 10 dni od tragicznego wydarzenia – pisze na swojej stronie gmina Garwolin, podając informacje gdzie należy wpłacać pieniądze, by pomóc rodzinom Jaworskich i Goździów.
7 MAJA MARATON JUMPING FROG FITNESS NA TRAMPOLINACH i ZUMBA

Jedyny taki maraton w Garwolinie, czyli mnóstwo dobrej zabawy, energii i spalonych kalorii. Liczba miejsc na trampolinach ograniczona.
Kolejna udana akcja krwiodawstwa w Ekonomiku

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Garwolinie wzięli dziś udział w akcji honorowego krwiodawstwa. Tym razem specjalistyczny autokar- ambulans odwiedziło ponad 60 młodych wolontariuszy. Krew udało się oddać 54 osobom. Pozyskano w ten sposób 24, 3 l krwi.
I Targi Ślubne w Hotelu Las Woda za nami

W minioną niedzielę, 17 kwietnia mieliśmy okazję zapoznać się z trendami weselnymi oraz z pełną ofertą ślubną Parku Rekreacyjno-Biznesowego Las Woda w Wildze.
Jakub Całka laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego

11 kwietnia 2016r. w Warszawie w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego rozdano nagrody zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego pt.: „ Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego”.
Przewoził tysiąc paczek papierosów bez akcyzy

1000 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej znaleźli policjanci z garwolińskiej drogówki w czasie kontroli jednego z samochodów.
Znamy najlepszych chemików w powiecie

14 kwietnia dwunastu uczniów ze szkół naszego powiatu rywalizowało w konkursie chemicznym w ramach V Powiatowej Ligi Przedmiotowej pod honorowym patronatem starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy chemicznej i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz wskazywanie praktycznych zastosowań wiedzy chemicznej w życiu codziennym.
Jutro w powiecie garwolińskim działania "Prędkość"

Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Dlatego też jutro odbędą się ogólnokrajowe działania „Prędkość”.
Zbiórka krwi dla Katarzyny Książek

Katarzyna Książek w wypadku w miejscowości Budel straciła nogę. Rodzina organizuje dla niej zbiórkę krwi - Kochani. W związku z tragicznym wypadkiem mojej cioci chcemy zorganizować akcję oddawania krwi – pisze na facebooku Marta Lis, krewna Katarzyny Książek. Zbiórka krwi obędzie się 30 kwietnia przy rondzie w Łaskarzewie.
Ruszy remont drogi od Grądu do Więckowa

Powiat garwoliński otrzymał 1,39 mln zł dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Promesę z rąk Artura Standowicza II wicewojewody Mazowieckiego odebrał starosta garwoliński Marek Chciałowski podczas uroczystości, która odbyła się 15 kwietnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.
35-letnia kobieta straciła nogę w wyniku wypadku w m. Budel

W niedzielę w miejscowości Budel 36-letni kierowca ruszył z miejsca ciężarówką i najechał na przechodzącą przed pojazdem 35-letnią żonę. W wyniku zdarzenia kobieta straciła nogę.
62-letnia kobieta w szpitalu w wyniku wypadku w Łaskarzewie

W sobotę wieczorem w Łaskarzewie 23-letni kierowca audi na prostym odcinku drogi uderzył w tył osobowej skody. W wyniku zdarzenia 62-letnia pasażerka skody trafiła do szpitala.
Papierosy z przemytu w Żelechowie

Podczas przeszukania posesji w Żelechowie policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie znaleźli 708 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Mundurowi w związku ze sprawą zatrzymali 69-letnią kobietę.
Dwoje dzieci w wieku 10 i 11 lat w szpitalu w wyniku wypadku w Miętnem

W sobotę 16 kwietnia w Miętnem około godziny 20.00, 19-latek jadący osobową hondą uderzył w prawidłowo jadącego opla. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali pasażerowie opla w wieku 10 i 11 lat. Dzieci zostały przewiezione do szpitala w Warszawie.
Volkswagen w płomieniach

W piątek około godziny 21.00 w miejscowości Wilchta doszło do zdarzenia drogowego z udziałem volkswagena T4 i osobowego audi. Kobieta kierująca audi zajechała drogę mężczyźnie kierującemu volkswagenowi, a ten nie chcąc uderzyć w pojazd zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Volkswagen spłonął.
Dzień Otwarty w Dwójce

Symulator dachowania, darmowe czesanie i modelowanie włosów, stoisko z przekąskami przygotowanymi przez uczniów. To tylko niektóre atrakcje, z których skorzystali gimnazjaliści podczas Dnia Otwartego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.
Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Dzisiaj na placu przed budynkiem Komedy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby 51 funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest to służba.
Sarsbud dokończy prace remontowo-budowlane w ZS w Rudzie Talubskiej

W środę 14 kwietnia gmina Garwolin ogłosiła wyniki przetargu na dokończenie prac remontowo-budowlanych w ZS w Rudzie Talubskiej. Kwota poprzetargowa brutto wynosi 1 mln 334 tys. zł. W przetargu wystartowało 6 firm, ale to firma z Ułęży zakończy budowę trwającą w szkole od 2014 roku.
Mieszkańcy Starego Puznowa, którzy ucierpieli w pożarze potrzebują wsparcia

W poniedziałek 11 kwietnia pożar zabrał 5-osobowej rodzinie państwa Jaworskich drewniany dom - dorobek całego życia. W pożarze ucierpiała również rodzina zamieszkała obok w dwukondygnacyjnym budynku murowanym. Do wymiany jest dach, zostały zniszczone okna, popękały ściany. Rodzina straciła również część ubrań.
Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

W dniach 9-20 lipca w Ośrodku „Uroczysko w miejscowości Zwierzyń w Bieszczadach odbędzie się obóz przygotowany przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, trenerów i opiekunów. Wydarzenie organizowane jest co roku od 25 lat i cieszy się dużą popularnością. Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje!Młodzi rowerzyści na start

Gm. Garwolin: Otrzymali medale za zasługi dla obronności kraju

Uderzył w drzewo w Żelaznej. Dwie osoby w szpitalu

Garwolin: Wypłaty 500 plus w piątek 29 kwietnia

Garwolin: W tym roku około 100 dzieci nie zostanie przyjętych do miejskich przedszkoli

Kronika zdarzeń KPPSP Garwolin od 18 do 24 kwietnia 2016r.

Ranił policjanta podczas interwencji domowej

Akcja poboru krwi - XI edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

27 mandatów podczas akcji prędkość

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pod wpływem i miał przy sobie amfetaminę

Już można wpłacać pieniądze na rzecz rodzin ze Starego Puznowa poszkodowanych w pożarze

Kolejna udana akcja krwiodawstwa w Ekonomiku

Jakub Całka laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego

Znamy najlepszych chemików w powiecie

Zbiórka krwi dla Katarzyny Książek

35-letnia kobieta straciła nogę w wyniku wypadku w m. Budel

Papierosy z przemytu w Żelechowie

Volkswagen w płomieniach

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Mieszkańcy Starego Puznowa, którzy ucierpieli w pożarze potrzebują wsparcia


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego
>