Młodzież z Ekonomika wzięła udział w akcji krwiodawstwa

52 osoby wzięły dziś udział w akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej przez Dyrekcję Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU w Garwolinie. To druga w tym roku szkolnym taka akcja na terenie popularnego Ekonomika, ale organizatorzy zapowiadają już kolejne – zaraz po Nowym Roku.
Przygotuj auto do sezonu zimowego

Sprawdź przed sezonem kondycję opon: (1) wiek opon, (2) głębokość bieżnika, (3) ciśnienie, (4) stan opony (uszkodzenia)
Herb i flaga miasta Garwolin chronione prawnie

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta Garwolin, radni przyjęli uchwałę regulującą używanie herbu i flagi miasta Garwolin. Podmioty, które będę chciały wykorzystywać miejskie symbole do celów komercyjnych muszą mieć na to zgodę burmistrza.
Aspirant Robert Gorący wyróżniony przez władze miasta Garwolina

Wczoraj w Urzędzie Miasta Garwolin podczas sesji rady miejskiej asp. Robert Gorący z ogniwa Patrolowo -interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie dostał list gratulacyjny od władz miasta.
Budowa zbiornika wstrzymana. Nie będzie również dotacji i pożyczki z WFOŚ

Przetarg na budowę zbiornika retencyjnego w Leszczynach został unieważniony. Powodem są odkrycia jakich miał dokonać na terenie, gdzie planowana jest budowa zbiornika retencyjnego Szymon Ciećka z Ełku, saper z firmy eSCeSaper. Według niego pod ziemią mogą znajdować się niebezpieczne materiały z czasów wojen.
Most może działać od jutra, a wykonawca według umowy powinien zapłacić 112 tys. zł kary

Jutro o godzinie 12.00 komisja odpowiedzialna za odbiór remontu mostu w Garwolinie zbierze się by ocenić, czy inwestycja została wykonana prawidłowo, tak by mogły się po niej bezpiecznie poruszać pojazdy mechaniczne. Wykonawca inwestycji według umowy z miastem na wykonawstwo powinien zapłacić karę za zwłokę w realizacji inwestycji w kwocie około 112 tys. zł.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 listopada 2015 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Zderzenie dwóch aut w Lipówkach. Dwie osoby w szpitalu

Dziś w Lipówkach na dk 17 o godzinie 7.00 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch aut: alfy romeo i dostawczego volswagena Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.
„Szlachetna Paczka” w powiecie garwolińskim

- „Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Stryczek. Akcja trwa już 15 lat. Ma na celu mądrą pomoc osobom potrzebującym. Rodzina, by skorzystać ze „szlachetnej paczki” musi spełniać pewne kryteria. Nie mogą to być rodziny roszczeniowe. Muszą to być rodziny w skrajnej biedzie – mówiła wolontariuszka i lider rejonu Garwolin i okolice Katarzyna Suchecka podczas akcji promocyjnej „Szlachetnej Paczki”, która odbyła się dziś w Garwolinie.
Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był pod wpływem

Sprawca kolizji trzech pojazdów na terenie gminy Sobolew uciekł z miejsca zdarzenia i porzucił pojazd – samochód marki Opel w lesie. Okazało się, że był to 22 letni mieszkaniec gminy Żelechów Cezary O., który samochód kierował pod wpływem alkoholu. W dodatku nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Gmina Kołbiel, Sobienie-Jeziory i Osieck w powiecie garwolińskim? To możliwe

Poseł Grzegorz Woźniak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej informuje o rządowych planach dotyczących nowego podziału administracyjnego. Według tych planów powstałyby nowe województwa, niektóre powiaty mogłyby stać się bogatsze o nowe gminy a inne biedniejsze. Bogatszy o nowe gminy mógłby się stać powiat garwoliński. Ma to związek z jeszcze jednym aspektem – wyborami samorządowymi, które mogą odbyć się już na wiosnę.
11 listopada w gminie Parysów

Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w gminie Parysów rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w parafialnym kościele pw. Wniebowzięcia NMP, którą celebrował ks. kanonik Włodzimierz Tendorf. W uroczystości oprócz władz samorządowych udział wzięły poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej, Samorządu Gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele Armii Krajowej, Komitetu Prawa i Sprawiedliwości gminy Parysów, młodzież szkolna i mieszkańcy gminy.
30 listopada w GCAK w Sulbinach odbędą się warsztaty z chustonoszenia

30 listopada w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach odbędą się warsztaty z chustonoszenia, podczas których będzie można się dowiedzieć o korzyściach płynących z chustowania dzieci, jak prawidłowo ułożyć dziecko w chuście oraz dowiedzieć się jak powinien wyglądać rozwój dziecka.
Szkoła Podstawowa w Samogoszczy z certyfikatem Wiarygodna Szkoła

W październiku 2015 r. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Samogoszczy została wyróżniona w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całym powiecie.
19 listopada – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci


Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci jest momentem refleksji nad zaawansowaniem i skutecznością polityki ochrony dzieci. Skala zjawiska krzywdzenia dzieci w Polsce jest niepokojąca. Rośnie liczba małoletnich pokrzywdzonych przestępstwami znęcania się nad członkami rodziny, naruszenia nietykalności cielesnej i wykorzystywania seksualnego.
Wypadł z drogi w gminie Borowie

Dziś po godzinie 9.00 w gminie Borowie na dk nr 76 doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca jeepa stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy PSP i OSP Borowie, policja oraz pogotowie.
Fundusze sołeckie w gminie Borowie w 2015 r.

- W przyjętym planie wydatków na zadania związane z realizacją funduszu sołeckiego w 2015 roku zostały przeznaczone środki w kwocie 232 tys. zł. Ważniejsze zadania to przede wszystkim remonty świetlic wiejskich i ich wyposażenie albo doposażenie - mówi wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.
W sobotę odbyła się pierwsza konferencja "Jestem Świadoma", zorganizowana przez Fundację Tętniące Życiem

”#JESTEM Świadoma” – pod takim tytułem w sobotę odbyła się pierwsza konferencja organizowana przez Fundację Tętniące Życiem. Uczestniczki sobotniego wydarzenia wzięły udział w wykładach przygotowanych przez ludzi ze świata: literatury, medycyny, polityki i biznesu. Nie zabrakło również porad dotyczących zdrowia i urody. W trakcie trwania całej konferencji słuchaczki mogły porozmawiać z prelegentami, nabyć produkty poprawiające zdrowie i urodę i wygrać atrakcyjne nagrody w konkursach.
Wypadek niedaleko przedszkola na Działkach. Jedna osoba w szpitalu

Dziś około godziny 6.30 w Garwolinie na ulicy Lubelskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut: opla i subaru. Kierująca oplem 29 - letnia kobieta trafiła do szpitala.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 listopada 2015 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Pilawa: Zmarł w wyniku potrącenia przez kierującą vw

W sobotę około godziny 16.00 w Pilawie doszło do tragedii. 34- letnia kobieta kierująca volkswagenem potrąciła 48-letniego pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.
Karczma Jakubowa Izba otrzymała nagrodę Best of Award of Excellence

Jakubowa Izba otrzymała nagrodę Best of Award of Excellence (dwa widelce) w kategorii „Najlepsza Karczma w Polsce 2015”. Jakubowa Izba ponownie była jedyną restauracją z Lubelszczyzny nagrodzoną w finale Akcji podczas Gali w Toruniu.
11 listopada w Korytnicy

11 listopada w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja w Korytnicy odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny oraz uroczystość patriotyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.
Garwolińska policja ma cztery nowe samochody

Wczoraj przy Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się uroczystość przekazania policjantom czterech nowych oznakowanych radiowozów, których zakup został dofinansowany przez samorząd powiatowy, gminę Żelechów, gminę Górzno i gminę Borowie.
Pożar w kotłowni budynku mieszkalnego

Wczoraj (12 listopada) po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Podłęż. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni, zlokalizowanej w podpiwniczeniu.
11 listopada w gminie Sobolew

11 listopada w Sobolewie odbyły się gminne obchody 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zderzenie dwóch aut w Lipówkach. Jedna osoba w szpitalu

Dziś przed godziną 15.00 w Lipówkach doszło do zderzenia dwóch aut: seata i peugeota, w wyniku którego jedno z aut wpadło na prywatną posesję. Jedna osoba jest w szpitalu.
11 listopada w Garwolinie

- Marszałek Piłsudski mówił „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości”. Dzisiaj w sposób szczególny pragniemy wyrazić naszą pamięć tym, którzy nie tylko tworzyli i pracowali dla swojej Ojczyzny, ale oddali to co mieli najcenniejsze - swoje życie – mówił prepozyt parafii pw. Przemienienia Pańskiego ks. Ryszard Andruszczak podczas dzisiejszej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.Młodzież z Ekonomika wzięła udział w akcji krwiodawstwa

Herb i flaga miasta Garwolin chronione prawnie

Budowa zbiornika wstrzymana. Nie będzie również dotacji i pożyczki z WFOŚ

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 listopada 2015 r.)

„Szlachetna Paczka” w powiecie garwolińskim

Gmina Kołbiel, Sobienie-Jeziory i Osieck w powiecie garwolińskim? To możliwe

30 listopada w GCAK w Sulbinach odbędą się warsztaty z chustonoszenia

19 listopada – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

Fundusze sołeckie w gminie Borowie w 2015 r.

Wypadek niedaleko przedszkola na Działkach. Jedna osoba w szpitalu

Pilawa: Zmarł w wyniku potrącenia przez kierującą vw

11 listopada w Korytnicy

Pożar w kotłowni budynku mieszkalnego

Zderzenie dwóch aut w Lipówkach. Jedna osoba w szpitalu


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego